Aksa Yeşil Enerji


 • AKSA Yeşil Enerji Nedir?

  AKSA Elektrik, çevre dostu elektrik tedarik etmek isteyen sanayi ve ticarethane müşterileri için “AKSA Yeşil Enerji” ile yenilenebilir kaynaklardan elektrik tedarik hizmeti ve AKSA Yenilenebilir Enerji Sertifikası hizmeti sunuyor.

  AKSA Yeşil Enerji ile Yenilenebilir Enerji Sertifikası, I-REC uluslararası yenilenebilir enerji sertifika sistemine üye üreticilerin, yenilenebilir enerji tesislerinde üretilen elektriği belgelemekte, elektriğin yenilenebilir kaynağını kanıtlamaktadır.

  AKSA Yeşil Enerji ile elektrik tüketicisi olarak satın aldığınız elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını belgeleyebilir, karbon ayak izini azaltma ve sürdürülebilirlik faaliyetlerine katkı sağlayabilirsiniz.

 • Neden AKSA Yeşil Enerji?

  Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi günden güne artarken, üretilen ve tüketilen elektriğin kaynağı yeşil sertifikalar ile belgelenmektedir.

  Yenilenebilir enerji tedariği, “sıfır karbonlu elektrik” sağlamak için tek başına yeterli değildir. Şebekeden size ulaşan elektrik farklı enerji kaynaklarından gelen bir karışımdır. Bu karışımdan yenilenebilir enerjiyi ayırt edebilmek ve kanıtlayabilmek için seçtiğiniz elektrik ürününün kaynağını da belgelemeniz gerekmektedir.

  AKSA Yeşil Enerjinin sağladığı uluslararası I-REC sertifikaları, yenilenebilir elektriğin kaynağını kanıtlamaktadır.

 • AKSA Yeşil Enerji Fiyatı Nedir ve Nasıl Alabilirim?

  AKSA Yeşil Enerji ve fiyatlandırması hakkında detaylı bilgi almak için tüketim bilgilerinizi ve enerji tercihinizi belirterek web sitemizden başvuru yapabilirsiniz.

  Deneyimli satış yöneticilerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

 • I-REC Yenilebilir Enerjisi Sertifikası Nedir?

  RECS International tarafından geliştirilen I-REC Yenilebilir Enerjisi Sertifikası, üretilen veya tüketilen elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen uluslararası sertifika sistemidir.

  Yenilenebilir enerji tesislerinde (güneş, rüzgar, hidroelektrik, jeotermal ve biyokütle) üretilen her 1 birim MWh elektrik karşılığında, bir sertifika oluşturulmaktadır.

  Yenilenebilir Enerji Sertifikaları (RECs-Renewable Energy Certificates) Avrupa ve Amerika’da yenilenebilir enerji yatırımlarını ve tüketimini yaygınlaştırmak amacı ile yoğun bir şekilde kullanılan bir sistemdir. Üretilen her birim elektriğin, kaynağından başlayarak takip edilmesini ve nihai tüketiciye kadar izlenebilmesini sağlayan bu sistem sayesinde, tüketicilerin bilinçli ve güvenilir bir seçim yapmasına katkıda bulunmaktır.